O mnie

Ceramika artystyczna - Sklep internetowy ac.ceramika

ac.ceramika to wyjątkowa pracownia artystyczna. Oferujemy oryginalne wyroby ceramiczne, które wykonuję według tradycyjnych metod. W sklepie internetowym ac.ceramika znajdziesz wiele pięknych dekoracji z ceramiki oraz przedmiotów codziennego użytku, które zachwycają niezwykłym designem. Moim celem jest promowanie lokalnej kultury - inspirację stanową dla mnie tradycyjne wzory i lokalne obyczaje. Przyjmuję również zlecenia na wykonanie indywidualnych projektów, które są zgodne z obraną przeze mnie stylistyką.

Założycielka Pracowni ac.ceramika Agnieszka Ciszewska

Urodzona w 1985 r w Końskich. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu - Wydziału Rzeźby i Działań Przestrzennych (2005-2011); dyplom w pracowni prof. Józefa Petruka. Licencjat ukończony w Wyższej Szkole Zawodowej „Kadry dla Europy” w Poznaniu; kierunek Ochrona Dóbr Kultury - projektowanie i konserwacja dzieł rzemiosła artystycznego i sztuki użytkowej. Zajmuje się ceramiką, a w jej zakresie tworzy: rzeźbę ceramiczną, ceramikę użytkową, ceramikę ozdobną, ręcznie robione kafle ceramiczne typu dekor, mozaikę ceramiczną.

Od 2012 roku prowadzi autorską Pracownię Ceramiki i Rzeźby w Srebrnej Górze.

Jest autorką wielu projektów społecznych oraz warsztatów aktywizujących mieszkańców Srebrnej Góry (np. „PATCHWORK - w poszukiwaniu lokalnej tożsamości”).

Laureatka wielu stypendiów i konkursów, m.in.: Grand Prix w Konkursie im. Marii Dokowicz w Poznaniu, Stypendium Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Aktywność Obywatelska”, a także uczestniczka wystaw indywidualnych i zbiorowych, np. „Mozaika Srebrnogórzan” - akcja/happening - Srebrna Góra, „Ceramiczny świat Ciszewskiej" - Muzeum Ziemi Kłodzkiej, czy „Rzeźba - poszukiwania”, Dom Środowisk Twórczych w Kielcach.

W 2018 roku założyła firmę lokalną ac.ceramika w Srebrnej Górze. Oferowane przez ac.ceramika artystyczne rękodzieło, to unikatowe produkty, zaprojektowane i wykonane przez wykwalifikowaną artystkę - rzeźbiarza, ceramika. Serie/kolekcje produkowane przez ac.ceramika charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem oraz inspiracją z natury, w pracowni powstają również jednostkowe egzemplarze niepowtarzalnych ceramicznych form rzeźbiarskich oraz dekoracyjne elementy wyposażenia wnętrz.

Od 2024 roku nową siedzibą pracowni ceramiki i rzeźby został Młyn Gorzanów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl